“ZORAKİ DAMAT” VE AYŞEN GRUDA BÜYÜK BEĞENİ İLE İZLENDİ

Keşan Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında Keşan’a getirdiği İstanbul Jest Tiyatrosu’nun biletleri günler öncesinden tükenen oyunu olan “Zoraki Damat” ile ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Ayşen Gruda’nın muhteşem performansı Keşanlı tiyatroseverler tarafından büyük beğeni ile izlendi.

zoraki damat tiyatro (1)

11 Aralık 2015 Cuma akşamı Ahmet Yenice Ortaokulu Sevim Yenice Kültür Merkezi’nde sahneye konan oyunu; Keşan Kaymakamı Nuri Özder ve Eşi Burcu Özder, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ve Eşi Şengül Özcan, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey ve Eşi Zeynep Yıldız Akbey, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Halil Tamer Gedik’in eşi Derya Gedik ile Keşan Belediye Başkan yardımcıları Cengizhan Aktan ve Feyzi Engin ile Belediye Meclisi üyeleri; Yılmaz Başol, Mitat Beyazoğlu, Nurgül Yıldırım, Neval Karaatlı, İbrahim Dinç, Ender Mağden, Feridun Tümer ve Tarık Uysal ile salonu tamamen dolduran Keşanlı tiyatroseverler izledi.

zoraki damat tiyatro (11)  zoraki damat tiyatro (12)  zoraki damat tiyatro (5)

Saat 19.30 sıralarında başlayan ve 2 perde halinde izleyici ile buluşan oyunda; Usta Sinema ve Tiyatro Sanatçısı Ayşen Gruda, Ümit Yesin ve Somer Karvan, Şebnem Zorlu, Yeliz Tozan rol aldı.

Ayşen Gruda’nın ilerleyen yaşına rağmen gösterdiği muhteşem sahne performansı ve gündemdeki olaylara ilişkin politik göndermeleri, salondan büyük alkış aldı.

zoraki damat tiyatro (7)  zoraki damat tiyatro (6)  zoraki damat tiyatro (10)

Oyun sonrası oyuncuları tek tek başarılı performansları nedeniyle tebrik eden ve tiyatronun yıldızı Ayşen Gruda’ya çiçek takdim eden Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, “Çok güzel bir tiyatro oyunu izledik. Ayşen Gruda’yı Keşan’da görmekten büyük onur duyduk ve keyif aldık. Ayşen Gruda’nın bundan sonraki sanat hayatında da nice usta tiyatrocular yetiştirmesini canı gönülden istiyorum.” dedi.

zoraki damat tiyatro (9)  zoraki damat tiyatro (2)  zoraki damat tiyatro (14)

Özcan, konuşması sonrası tiyatro oyuncuları ile tiyatroseverleri selamladı.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 15 Aralık 2015, 12:25 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.514 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: