Yusuf Erkek,”Yeni albümümle müzik dünyasına bomba gibi düşeceğim”

Müzik dünyasına söz ve beste yorumu tarzı ile Türkiye sahnelerine bomba gibi düşüp ses veren,kendini gizleyerek,tercihini perde arkasında yaşayan Yusuf Erkek, yepyeni tarzı ile geri dönmeye hazırlanıyor.

Almanya’da yaşayan ve birçok ünlü Alman ve Türk  dünyasında olan sanatçılara söz ve beste yazarlığı yapan Yusuf Erkek,mütevaziliği ile birlikte kızı için yapmış olduğu ve bu albümü 7/24 Prestij Müzik Etiketi ile piyasaya çıkan eserini gizli tutan,yeni doğan bebeğime özel bir albüm olarak yorumladı.

Bu albümünde ”Kalbimin merkezine hoş geldin bugüne kadar kızım sen neredeydin” diyen ve Almanya’da doğdum büyüdüm ama kökümü ve özümü Türklüğümü hiçbir zaman unutmadım.Birçok sanatçıya söz ve beste yazarlığı da yaptım evet. Bunun yanı sıra birçok dizinin de müziklerini yaptım evet. Ben müzikten uzun süre ayrı kaldım. Bunun nedeni de ailemin ağır basması oldu. Ama ülkem de bir ayrı,müzik dünyasına yeni yapacağım albümle bomba gibi girmeye hazırlanıyorum. Bu albüm çıktığında müzik dünyası Yusuf Erkek’i çok daha iyi tanıyacak.Bu albümüm çakma sahne dostlarıma ve bazı gereksizlere en iyi cevabım olacaktır. Belki biraz kapak oldu ama gereksizlere bunun gerekli olduğunu düşünüyorum.Türkiye Cumhuriyeti kimliğini alıp taşımak kolay ama hakkını vermek ise ayrı bir dünyadır. Yakında yeni albümümle buluşup, ruhumu müzik severlerle paylaşmanın heyecanını yaşıyorum.” dedi.

Yusuf Erkek,Türkiye’de Yalova,Malkara,Edirne ve birçok il ve ilçede festivallere katılarak müzikseverlerin büyük beğenisini toplamıştı.

Usta söz ve beste yazarı Yusuf Erkek,yorumu, nameleri ve özellikle yeni tarzı ile gündeme bomba gibi düşerek müzik dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

Erkek kendisine yönelttiğimiz ”Bu albüm kime?” sorusunu da şöyle cevaplandırdı: ”Bu albüm ülkeme ve ülkemin müziksever halkına, saygıda, sevgide ülkemize ve Türkiye Cumhuriyeti kimliğine saygı duyan herkese armağan olacak. Türkiye’yi sevmek çok güzel bir duygu. Almanya’dan bütün halkımıza selam ve saygılarımı sunuyorum. Bütün müzikseverler albümümü merakla beklesinler.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 09 Haziran 2019, 9:45 pm tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.083 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: