Uyuşturucuyla mücadelede durmak yok

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşlara ve öğrencilere ”Uyuşturucu ve Bağımlılık Yapıcı Zararlı Maddelerden Korunma” ile ilgili seminer verildi. Saat 11:00’de Enez Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda verilen seminer, iki seans halinde gerçekleşti.

İlk seansta İl Sağlık Müdürlüğü görevlisi Psikolog Mete Aktepe tarafından öğrenci velilerine, uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadelede çocuklara ve gençlere nasıl bir yaklaşım sergilenmesi gerektiği anlatıldı. İkinci seansta, öğrencilere uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı maddelerin zararları ve bunlardan korunma yolları ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Psikolog Aktepe, konuşmasının sonunda velilere bir takım tavsiyelerde bulundu.

Çocukların öncelikle ebeveynlerini daha sonra da arkadaşlarını rol model aldıklarını, ebeveynlerinin alkol, tütün vb. alışkanlıkları varsa, çocuklarının bundan mutlaka etkileneceğini ve bağımlı olma riskinin çok yüksek olduğunu belirtti. Velilerin çocukları önündeki tutumuna ve arkadaş seçimine çok dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yapan Aktepe, verilen seminerin hayırlı olması dileğinde bulunarak, emeği geçen herkese teşekkürlerini dile getirdi.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 16 Ocak 2018, 5:51 pm tarihinde GÜNCEL kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 565 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: