Türkiye Geneli Ortaokullar Arası Resim Yarışmasında 1. Olan Günenç 3 bin TL para ödülü kazandı.

Denizli Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi’nin koordine ettiği ”Teknolojiyi Bilinçli ve Güvenli Kullanalım.” Projesi kapsamında düzenlenen Türkiye Geneli Ortaokullar Arası Resim Yarışmasında birinci olan,Enez Atatürk Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencisi Günenç, Türkiye’ye adını duyurdu.

Enezli öğrenci Yağmur Berçe Günenç,Resim Yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen yarışmaya, 15 Şubat- 26 Nisan 2019 tarihleri arasında öğrenciler eserlerini gönderdiler. 29-30 Nisan 2019 tarihleri arasında eserler Pamukkale Kaymakamlığınca değerlendirildi ve sonuçlar belirlendi.

Sonuçlar açıklandıktan sonra,Yağmur Berçe Günenç Pamukkale ilçesinde ki ödül töreninde 2 Mayıs 2019 günü 1.’lik ödülünü, başarı belgesini ve 3 bin TL para ödülünü aldı.

1.Yağmur Berçe Günenç- Enez Atatürk Ortaokulu- Edirne

2.Cevher Abukan- Artuklu Göllü Ortaokulu- Mardin

3.Ayça Kurnaz- M.E. Vakfı Batıkent Ortaokulu- Ankara

Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer, ”Bize bu gururu yaşatan Yağmur Berçe Günenç’e ve öğretmenimiz Hande Gül Deniz’e teşekkür ediyorum.” ”Enez için yapılacak çok şey var.” dedi.

”Bağımlı Oldukça Tutsak,Bilinçli Kullandıça Özgürsün!” sloganıyla düzenlenen ; öğrenci ve velilerin teknoloji bağımlılığının yaratmış olduğu psikolojik,sosyal,akademik,ruhsal sorunlara yönelik farkındalık yaratmak ve teknolojisinin bilinçli ve güvenli kullanmalarını sağlamak için gerekli önleyici tedbirleri almak olarak amaçlandığı resim yarışmasına çeşitli kategorilerden Türkiye genelinde çok sayıda öğrenci katıldı.”

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 10 Mayıs 2019, 9:12 pm tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 766 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: