Trakyalılar’dan dayanışma gecesi

Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Trakya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl döneminde 12. Dayanışma Gecesi düzenledi.

Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 12. Dayanışma Gecesi Tanyıldız Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kazım Bayarı’nın başkanlığını yaptığın derneğin dayanışma gecesine yaklaşık 500 davetli katılım gösterdi. Birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla düzenlenen gecede Trakyalılar, yöre müzikleri ve bölgesel halk oyunlarıyla doyasıya eğlendi.

YOĞUN KATILIM

Geniş katılımla gerçekleşen geceye CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP Eski İzmit İlçe Başkanları Alparslan Seymen ve Selman Yıldırım, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Halıcıoğlu ile çok sayıda dernek üyesi ve davetli katıldı.

KOCAELİ, TÜRKİYE ’YE ZENGİNLİK KATAN BİR ŞEHİR

Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Bayarı, yaptığı konuşmada, “Kocaeli her alanda Türkiye’ye zenginlik katan bir şehir, çok değişik kültürlere ev sahipliği yapmakta olup her bölgeden insanları içinde barındırıyor. Bu nedenle adeta çiçek bahçesi gibi rengarenk, bizler de bu zenginliğin bir parçasıyız” dedi.

TRAKYA’NIN KURTULUŞU

Konuşmlarına devam eden Bayarı, “Sevinçli günümüzde olduğu gibi hüzünlü günümüzde de birlik beraberliğimizi sürdürmek, birbirimizi arayıp sormak, düzenlenen iştirak etmelerini sağlamaktır. Kasım ayı Trakya’nın düşman işgalinden kurtuluş ayıdır. Bu nedenle Trakya’nın düşman işgalinden kurtuluşunu da kutluyoruz” diyerek sözlerini sonlandı

http://www.kocaeligazetesi.com.tr

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 21 Kasım 2017, 11:46 am tarihinde GÜNCEL kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 643 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: