“Sınırlar Göçmenlere Açılsın, Göç Temel İnsan Hakkıdır” Toplantısı Keşan’da yapıldı

“Sınırlar Göçmenlere Açılsın, Göç Temel İnsan Hakkıdır” toplantısı yapıldı.

“Sınırlar Göçmenlere Açılsın, Göç Temel İnsan Hakkıdır” Toplantısı (1)

KESK Şubeler Platformu ve Yunan Platformu tarafından Yunanistan’ın Dedeağaç şehrinde düzenlenen toplantının ardından aynı toplantı Keşan’da da yapıldı.

“Sınırlar Göçmenlere Açılsın, Göç Temel İnsan Hakkıdır” Toplantısı (2)

Keşanspor Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Av.Kamil Tekin Sürek (KESK), Harmağan Tolunay (DİP Barış Bloku), Hüseyin Özev (KESK İstanbul Şube Temsilcisi), Göksel Kılınç (Barış Bloku Temsilcisi) göçmenlerle ilgili sorunları konuşarak ülkeler arası çözümün giderilmesini istedi.

Barış Platformu konuşmacıları, “Sınırlar Göçmenlere Açılsın, Göç Temel İnsan Hakkıdır” diyerek, göçmenlere uygulanan insanlık dışı olaylara daha fazla seyirci kalınamayacağını belirttiler.

“Sınırlar Göçmenlere Açılsın, Göç Temel İnsan Hakkıdır” Toplantısı (3)

Ege Denizi’nin bir ölüm denizi haline geldiğini söyleyen konuşmacılar, “Savaştan kaçan bu insanların güvenli ve serbest bir şekilde kara ve deniz üzerinden geçebilmesini sağlamak üzere Türkiye ve Yunanistan’ın işçi ve emekçilerinin ortak çağrısını yükseltmek için bir araya geldik. Avrupa Birliği ülkeleri Yunanistan ve Türkiye hükümetleri, mültecilerin sınırlarından kayıtsız, şartsız giriş-çıkışlarına izin vermiyor. Avrupa’ya ulaşmak isteyenleri, insan kaçakçıları tehlikeli deniz yolculuklarına zorluyorlar. Mültecilerin korunmasını uluslar arası anlaşmalara uymuyor, ücretsiz ulaşım, barınma, beslenme ve sağlık yollarını sunmuyorlar. Evros’ta olduğu gibi, dikenli teller çekiyor, ayakta kalmak için çalışan mültecileri durdurmaya çabalıyorlar.” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 25 Ocak 2016, 12:24 am tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 843 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: