Saros Körfezi’ni yakından ilgilendiren “Turizm Zirvesi” 21 Mart’ta Enez’de Yapılacak..

Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz ve Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, dün Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) yönetimini ziyaret ederken, ziyarette; ertelenen “Turizm Zirvesi”nin 21 Mart 2017 Salı günü Enez’de yapılacağı bildirildi.

Saat 15.00 sıralarında, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı makamında başlayan ziyarette; Ersöz ve Bostancı, Keşan TSO Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve bazı Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

 

Ersöz: “Turizmcilerimizin her türlü sorun ve taleplerini görüşebileceği bir ortam oluşacak”

Ziyarette konuşan Elif Canan Tuncer Ersöz, geçtiğimiz gün yapılması beklenen, ancak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Keşan’a gelmesi nedeniyle ertelenen toplantının, 21 Mart 2017 Salı günü Enez’de gerçekleştirileceğini bildirerek, “Sayın Valimizin katılımıyla Enez’de Saros Turizm Zirvesi toplantısı yapacağız. Burada turizmcilerimizin her türlü sorun ve taleplerini görüşebileceği bir ortam oluşacak. Çevre Şehircilik Müdürlüğümüzün, Milli Parklar Müdürlüğümüzün katıldığı geniş kapsamlı bir organizasyon yapıyoruz. Hem Saros Körfezi’nin turizmle ilgili sorunları hem de Gala Gölü’nün turizme açılması ve gelişim planları öncelikli konularımız.” dedi.

Bostancı: “Bir de Gala Gölü var”

Bostancı ise Saros Körfezi denince akla bir çok şeyin geldiğine dikkat çekerek, “Körfez olarak kendi kendini temizleyen ender yerlerden biri. Böyle bir yerde turizmi canlandırmak için neler yapılabilir? Hangi işleri yapabiliriz diye düşündük. Bununla birlikte Keşan, Enez ve İpsala üçgeninde bütün turizmle ilgili tüm sektörleri bir araya getirerek ön düşünce almak istedik ve programı da ona göre hazırladık. Bir de Gala Gölü var. Orada bir sürü canlı popülasyonu var.” diye konuştu.

Helvacıoğlu: “Saros Körfezi 500 bin nüfusa hizmet eden bir potansiyele sahip, ama biz bu potansiyeli kullanmıyoruz”

Daha sonra söz alan Helvacıoğlu, şunları söyledi; “Geçenlerde heyet olarak Kaymakamımızı ziyaret ettik. Birlikte çalışacağımız çok alanlar olacak. Çünkü; Keşan, Enez, İpsala üçgeninde görev yapmak bizlerde bütünlüğü sağlıyor. Saros Körfezi 500 bin nüfusa hizmet eden bir potansiyele sahip, ama biz bu potansiyeli kullanmıyoruz. Edirne’de turizm konuşulunca sadece Edirne’nin ciğeri ve inanç turizmi konuşuluyordu. Saros turizmi o toplantılarda eksik kalıyordu. Valimizi konuyla ilgili toplantıyı yörede yapalım deyince bu bize kıymetli bir düşünce olarak geldi. Bu toplantıyı yerinde konuşmak üzere Enez’de yapacağız. Gala başlıklı Saros takviyeli güzel bir organizasyon olacak. 21 Mart Saros için önemli günlerden biri olacak.” Alioğlu da, “Kaymakamımıza bu nazik ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Enez’de bayan kaymakamın olması bize ayrıca bir gurur veriyor. Enez’in turizmle yakından ilgilenen böyle bir kaymakama ihtiyacı vardı. 21 Mart’ta Saros’un turizmini ele alacağız. Saros’un bütün sorunlarını yerinde tartışmak çok faydalı olacak. İnşallah çözümler de olur.” diye konuştu. Ziyaret; karşılıklı sohbet şeklinde devam etti. (İlker GÜREL)

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 16 Mart 2017, 1:51 pm tarihinde manset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 760 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: