“Leylekler Yuvasız Kalmasın” Projesi hayata geçirildi

Edirne’de “Leylekler Yuvasız Kalmasın” projesi hayata geçirildi.

Edirne Valiliği, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yürütülen proje, Edirne’nin Enez İlçesine bağlı Sultanice Köyü’nde hayata geçirildi.

Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş yaptığı açıklamada; ” Edirne Valimiz Ekrem Canalp’in önderliğinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile birlikte yürütülen “Leylekler Yuvasız Kalmasın” projesi nedeniyle bugün buradayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk’te bir açıklama yaparak; “Projeyi Edirne Valimiz Ekrem Canalp’in önderliğinde başlattık. Projeyi Saros bölgesinde uyguluyoruz. Bu bölgede aynı zamanda Gala Gölü Milli parkı da bulunuyor. Burası da göçmen kuşlara evsahipliği yapıyor. Elektrik direklerinin üzerine Sultaniçe de 10 Edirne bölgesinde toplam 62 adet leylek yuvası yapıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal ise yaptığı açıklamada; “Leylekler Yuvasız Kalmasın” bizde “Leylekler Can Vermesin” diyerek, “Bizim kültürümüzde hayvanların çok ayrı bir yeri var. Leylekler Norveç ve Danimarka da masallara konu olmuş bir hayvan. Öyle bir medeniyetteyiz ki, kendi ırkımıza kendimize değil, Allah’ın yarattığı bütün canlılara değer veren bir milletiz. Bu projede emeği geçen Valimuz Ekrem Canalp’e ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne Kaymakamımıza, Tredaş ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

Her yıl bölgemize gelen leylekler, bu yıl geldiklerinde yuvalarını hazır bulucaklar.

Sultanice Köyü Muhtarı Erhan Arı, köylerinde uygulanan bu proje için emeği geçen herkese teşekkür etti.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 12 Şubat 2021, 9:42 pm tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 520 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: