Kızılay Enez’de 56 ünite kan aldı..

Edirne Kızılay Enez’de Kan Bağışı Kampanyası’nda bir günde 56 ünite kan aldı. 13 Şubat Pazartesi günü Enez Çok Prog-ramlı Anadolu Lisesinde Atatürk Ortaokulu ve okul aile birliğinin katkılarıyla Kızılay Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi.  Saat 10.30’da başlayan kam-panyaya Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz ve Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdul-lah Bostancı’da katıldılar. Kampanya 16.30 a kadar devam etti.
Kampanyaya Enez halkı ve kurumlar, ilçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Amirliği, Sınır Tabur Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ve görevli personeller de iştirak ederek kan bağışında bulundular.
Kızılay Enez Şubesi Başkanı Belkıs Eryılmaz’dan alınan bilgiye göre; 56 vatandaşımız kan bağışında bulundu ve son zamanlarda kan bağışlama oranındaki artışa vurgu yaptı.
Okul Aile Birliği kampanyaya katılanlara pasta, börek, çörek ikramında bulundu.


ÖĞRENCİLER KAMPANYAYA DESTEK VERDİ..
Ayrıca Atatürk Ortaokulu öğrencileri kampanyaya destek olmak amacıyla resim yarışması düzenledi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler şunlar;
Birinci: Hayru Nisa Kıvırcık Atatürk Ortaokulu 6/A Sınıfı
İkinci: Ayşe Güç Atarürk Ortaokulu 8/B Sınıfı
Üçüncü: Tülin Kalhan Atatürk Ortaokulu 7/B Sınıfı
Öğrencilere ödülleri Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı ve Kızılay Şube Başkanı Belkıs Eryılmaz tarafından verildi.
Kızılay Enez Şubesi Başkanı Belkıs Eryılmaz katkılarından dolayı başta Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz’e, Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı’ya, Enez halkına, Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine, Okul Aile Birliği’ne ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 18 Şubat 2017, 11:16 am tarihinde manset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.034 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: