Keşan’da sahte içki operasyonu..

Beyendik Beldesi ve Orhaniye Köyü’nde sahte içki ele geçirildi

kaçak rakı

Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Jandarmanın sorumluluk bölgesindeki içki denetimleri devam ederken, Beyendik Beldesi’nde bir işyerinde 33 şişe sahte içki yakalandı.
Beyendik Beldesi’ne giden ekipler, burada içkili bir işyerinde yaptıkları denetimde, 33 şişe sahte içki ele geçirildi. Gece boyunca 5 iş yerinde inceleme yapan ekipler, 2 işyerine ise, “4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanuna ve 4817 Sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanuna muhalefet” suçlarından cezai işlem uygulandı.
İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Ölümlere ve görme kayıplarına neden olan sahte içki üretimi ile mücadeleye yasal mevzuatın kendisine vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde kararlılıkla devam etmektedir.” denildi.

56fb6f3f8c025

Orhaniye Köyü’nde 28 şişe sahte içki yakalandı

Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Edirne İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık Şubesi işbirliğinde sahte içki kontrolü yapıldı.
Edirne’den gelen Kaçakçılık Şube ekipleriyle birlikte ilk olarak Bahçeköy’e giden Jandarma ekipleri, burada sahte içkiye yönelik denetimlerde bulundu. Daha sonra Jandarma’nın sorumluluk bölgesindeki diğer yerleşim yerlerine de giden ekipler, incelemelerde bulundu. Yapılan denetimlere İlçe Jandarma Komutanı Binb. Mahir Sağlık’ta katılırken, yapılan denetimler sırasında bir köydeki kahvehaneye izinsiz içki sattığı için cezai işlem uygulandı.
Öte yandan ekipler, Orhaniye Köyü’nde yaptıkları denetimde, bir lokantada 28 şişe sahte bandrollü rakı ele geçirildi. Rakılara el konulurken işyerine ise cezai işlem uygulanarak, Jandarmanın sorumluluk bölgesindeki özellikle yaklaşan yaz dönemi nedeniyle denetimlere aralıksız devam edeceği, insan sağlığını olumsuz etkileyen sahte içkinin bölgeye girişine engel olunacağı bildirildi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 31 Mart 2016, 5:21 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 911 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: