Keşan’da 3 ton kum midyesi ele geçirildi

Keşan’da 3 ton kum midyesi ele geçirildi.
Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, yaptıkları denetimler sonucunda iki ayrı otomobilde toplamda 3 tona yakın beyaz kum midyesi ele geçirildi.

Keşan'da 3 ton kum midyesi elegeçirildi
Korudağ Bölgesi’nde uygulama yapan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Keşan istikametine gelen V.Ç. (34) yönetimindeki 35 EB 6957 plakalı otomobilden şüphelenerek durdurmak istedi. “Dur” ihtarına uymayarak kaçmaya başlayan otomobil, jandarmanın ısrarlı takibi üzerine, Yeniceçiftlik Köyü yakınlarında yakalandı. Jandarma, araç sürücüsünü gözaltına alırken, otomobil içerisinde yapılan aramada, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkartılmak isteyen 1,5 tona yakın beyaz kum midyesini ele geçirdi.

Keşan'da 3 ton kum midyesi elegeçirildi (1)
Buna benzeyen bir kaçakçılık olayı da Yenimuhacir Beldesi yakınlarında uygulama yapan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, saat 03.30 sıralarında, İstanbul istikametinden Keşan’a gelen E.D. (49) yönetimindeki 22 FC 706 plakalı otomobili durdurmak istedi. Bu otomobil sürücüsü de dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Otomobil, jandarmanın ısrarlı takibi sonucunda yakalandı. Araç sürücüsü E.D. jandarma tarafından gözaltına alınırken, otomobil içerisinde yapılan aramada, 1,5 tona yakın beyaz kum midyesi ele geçirdi. Bu operasyonlarda, toplamda 3 tona yakın beyaz kum midyesi ele geçirildi.
Midyelerin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkililerine teslim edildiği, daha sonra da doğal yaşamlarına salınırken, her iki sürücüye de 2’şer bin TL cezai işlem uygulandığı bildirildi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 16 Şubat 2016, 2:00 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.035 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: