“Keşan- Enez yolu 2018 yatırım programında da yok”
Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, yaptığı açıklamada Keşan- Enez yolu açıklanan 2018 yatırım programında da yer almadığını kaydetti.

Bircan, “Keşan- Enez yolunu yıllardır söylüyoruz, çalışmalar yapıyoruz, sözler veriliyor ama bir türlü ödenek çıkmıyor. AKP her zaman olduğu gibi anca söz veriyor, ama gerisini getiremiyor” diye konuştu.

Erdin Bircan, yolun 2018 yatırım programına alınıp bir an önce ödeneğinin çıkması için karayolları yetkilileri, bakan ve bakanlık yetkilileri ile görüşmeler yaptığını belirterek, “İlk günden beri söylüyoruz ödeneği olmayan yatırım olmaz. Yolumuzu yapıyoruz diyenler, halkımıza ve bizlere verdikleri sözleri yine tutmadılar, Keşan- Enez yolunu 2018 yatırım programına almadılar” dedi.

Yolun ne zaman yatırım programına alınacağını bile belli olmadığını söyleyen Erdin Bircan“Bu yol yatırım programına alınacak, ödeneği çıkacak, ihalesi yapılacak ki bitirilebilsin. Buradan tekrar söylüyorum. Bu yolu yapmayan AKP burada meydana gelen tüm kazaların tek sorumlusudur” şeklinde konuştu.

Erdin Bircan “Yol yapılana kadar, tüm süreçlerinde baskımızı yapacağız ve yolu yaptıracağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 18 Ocak 2018, 8:53 pm tarihinde manset, SİYASET, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.553 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: