Keşan Emniyet Müdürlüğü’nden Huzur Operasyonu

26 Ekim 2018 günü  16.00 -18.00 saatleri arasında Keşan ilçe genelinde; İl Emniyet Müdürlüğü, Edirne İl Jandarma Komutanlığı ve bağlı bulunan unsurlarla birlikte, 30 ayrı noktada hava destekli, narkotik maddeler konusunda eğitimli 2 köpek ve Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timlerinin katılımıyla, toplamda (303) personel olarak yapılan uygulama neticesinde;

*1879* şahıs ve *515* araç üzerinde denetim ve kontroller yapıldı.
Yapılan uygulama neticesinde 2 motosikletin Uzunköprü ilçesinden çalıntı olarak aranmakta oldukları tespit edilmiş, 2 şahıs hakkında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak veya Kullanmak “ suçundan adli işlem yapılmış, 3 motosiklet trafikten men edilmiştir.
Araçlar üzerinde yapılan denetimlerde toplam 16.439 TL idari para cezası uygulandı.
Yapılan denetimlerde ikamet tezkeresi süresinin dolduğu tespit edilen Azeri uyruklu bir şahıs hakkında sınırdışı edilmek üzere gerekli işlemlere başlandı.
İncelemesi yapılan şahıslardan S.D isimli şahsın cezaevi firarisi olarak aranmakta olduğu,  ayrıca Gelibolu Sulh Ceza Hak. Tarafından “ Askeri Ceza Kanununa Muhalefet “ suçundan arandığı tespit edilmiş,  Ü.S isimli şahsın “Uyuşturucu Madde Ticareti “ ve “ Taksirle Ölüme Sebebiyet Verme “ suçlarından hükümlüyken ceza evinden kaçtığı ve bu sebeple aranmakta olduğu tespit edildi.

Keşan Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada İlçemizin genel güvenlik ve asayişinin, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, tesis edilmiş bulunan huzur ve sükun ortamıyla, kamu düzeninin korunması, sürekliliğinin sağlanması amacıyla, suçların tespiti, aranan suçluların yakalanabilmesi yönünde yapılan çalışmalara titizlikle devam edileceği belirtildi.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 28 Ekim 2018, 11:20 am tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 664 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: