Keşan Belediyesi’nin, Erikli ve Yayla Sahili Cankurtaranları göreve başladı

Keşan  Belediyesi mücavir alanı içerisinde bulunan Erikli ve Yayla Sahili’nde 3 ay süre ile görev yapacak cankurtaranlar görevlerine başladılar.

DSC_9544

Erikli ve Yayla’da bulunan cankurtaran kulelerinde cankurtaranlarımız 10:00-19:00 saatleri arasında görev yapmaya başladılar.

DSC_9575  DSC_9584

Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulubü Başkanı Andaç Gedik, Cankurtaranların Erikli ve Yayla’da göreve başladıklarını belirterek, ”Cankurtaranlarımızın belgeleri gümüş cankurtarandır, dinamik bir ekibe sahibiz. Cankurtaranlar kuleden 50 metrelik bir alanı sürekli dürbünle gözetliyorlar ve bir tehlike anında da müdahalede bulunmaya hazırlar, vatandaşlarımız da denize girmeden kuledeki ve kumsaldaki bayrakları ve uyarı levhalarını dikkate almaları gerekmekte,cankurtaranlarımızın uyarılarını da dikkate almaları önem arz ediyor.

Havaların ısınmasıyla beraber serinlemek amacıyla girilen  göl, gölet ve barajlardan uzak durulması önem arz etmektedir. Çünkü bu noktaların derinlikleri ve zemin yapısı tehlike yaratabilir.” dedi.

DSC_9596  DSC_9611

Vatandaşlar cankurtaran olması nedeniyle sahillerde kendilerini daha güvenli hissettiklerini belirterek, bu anlamda Keşan Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 24 Haziran 2016, 7:16 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 818 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: