Keşan Belediyesi ve Türkü Dostları Derneği’nin konseri büyük ilgi gördü

Keşan Belediyesi ve Keşan Türkü Dostları işbirliği ile oluşturulan Türk Halk Müziği Korosu, konseri  büyük ilgi gördü.

DSC_3679

15 Nisan 2016 Cuma günü Ahmet Yenice Ortaokulu Sevim Yenice Konferans Salonu’nda düzenlenen konseri Keşan Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Dinç ve Süleyman Eren ile 250’ye yakın türkü dostu izledi.

Saat 21.00’de başlayan ve Şefliğini Soner Velioğlu’nun yaptığı koro konserin 1.bölümünde koro ve solo olmak üzere, 21 türkü seslendirdi. 2.Bölümde ise, 10 türkü seslendirildi.

Diejmbe de Eyyüp Kavazlar, Koltuk Davul ve Bendir de Mert Ali Üstev, Gitar da Emre Akyol, Bağlamalar da Volkan Hayat, Mehmet Bayram ve Derya Özhan’ın görev aldığı koroda, Sibel Ay, Tuncay Özgücü, İlkin Özhan, Derya Özhan, Lale Özdilek, Ezo Bekiçboğa ve İhsan Edemen ve Ebru Zeybek solo türküler söylediler.

Soner Velioğlu da kendilerini yalnız bırakmayan Keşanlılara teşekkür etti.

DSC_3648  DSC_3794  DSC_3797

Konser sonundan sahneye gelen Keşan Belediye Meclis Üyesi İbrahim Dinç, koro adına koro şefi Soner Velioğlu ile birlikte koronun en küçüklerine bir buket çiçek hediye ederek, “Belediye Başkanımız Mehmet Özcan ve Keşanlı türkü dostları adına size teşekkür ediyorum. Türkülerle dolu güzel bir gece yaşadık.” dedi.

Konser sonunda izleyenlerin Keşan Belediyesi tarafından dağıtılan Türk Bayraklarını dalgalandırması salonda güzel bir sahne oluşturdu.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 18 Nisan 2016, 2:15 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 781 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: