Keşan Belediyesi İtfaiyesi, yeni kaza kırım ekipmanlarıyla gücüne güç kattı

Bölgenin hem araç donanımı hem de ekipman anlamında en güçlü belediyelerinden olan Keşan Belediyesi,  yeni aldığı kaza kırım ekipmanlarıyla gücüne güç kattı.

Keşan Belediye İtfaiyesi, yeni kaza kırım ekipmanlarıyla gücüne güç kattıKeşan Belediye İtfaiyesi, yeni kaza kırım ekipmanlarıyla gücüne güç kattı (3)

Bölgede önemli bir yere sahip olan Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, vatandaşların ve personelin can güvenliğinin  korunması amacıyla, maliyeti toplam 65 bin TL’yi bulan malzeme alımı yaptı.

Yeni alınan ve toplam 35 bin TL’yi bulan hidrolik kesici ayırıcı kombi seti olarak adlandırılan kaza kırım ekipmanlarının, belediyenin elinde mevcutta bulunan kaza kırım ekipmanlarından hem hafiflik hem de işlevsellik açısından çok daha iyi düzeyde olduğu aktarıldı.

Keşan Belediye İtfaiyesi, yeni kaza kırım ekipmanlarıyla gücüne güç kattı (1)

İtfaiyeye ayrıca personelin yangınlar sırasında aktif olarak kullandığı, yoğun duman altında bile kullanabileceği ve adedi 3 bin TL olan 10 adet temiz hava solunum seti de alındı. Müdürlüğe ayrıca yangın anında personelin alanda birbiriyle anında haberleşebileceği ve yanmaz kıyafetlere monte edilebilen, gırtlak telsizi olarak adlandırılan özel telsiz sistemi de alındı.

Kesici ayrıcı kombi setin, bölgede; Uzunköprü, Enez, İpsala, Malkara, Gelibolu gibi ilçelere de takviye olarak giden İtfaiye Müdürlüğü’nün aktif olarak kullandığı kaza kırım aracı olarak adlandırılan Acil Kurtarma Aracı’na en kısa sürede monte edileceği, ihtiyaç anında her iki kesici ayrıcı setin de kullanılacağı belirtildi.

Keşan Belediye İtfaiyesi, yeni kaza kırım ekipmanlarıyla gücüne güç kattı (2)

Alınan yeni malzemeleri incelemek için İtfaiye Müdürlüğü’ne giden ve Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürü Yasin Paçaman’dan bilgi alan Keşan Belediye Başkanı Yardımcısı Cengizhan Aktan, malzemelerin hayırlı olması ve kullanılmasının gerekmemesi temennisinde bulundu.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 21 Temmuz 2016, 1:15 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 764 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: