KEDAK Deprem Eğitimi Veriyor..

(KEDAK) Keşan Doğal Afet Arama Kurtarma Derneği, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle, 1 Mart 2017 Çarşamba günü, ilkokul öğrencilerine yönelik deprem eğitimi verdi.

Eğitimler; Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki Konferans ve Tiyatro Salonu’nda verildi ve 11.00 ve 13.30 saatlerinde ilkokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan KEDAK Yönetim Kurulu Başkanı ve Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan geldi ve öğrencilere depremle ilgili yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Aktan, KEDAK’ın doğal afetlerde arama kurtarma ekipleri oluşturmak ve aynı zamanda diğer zamanlarda da deprem ve diğer afetlere dikkat çekmek amacıyla kurulduğunu aktardı.

Türkiye’nin %92’sinin deprem bölgesi olduğunu, yaşayan nüfusun %95’inin de deprem bölgesinde yaşadığını vurgulayan Cengizhan Aktan, bölgemizde sıklıkla deprem olduğunu, bu nedenle deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenlerin bilinmesinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Etkinlikte daha sonra ilkokul öğrencilerine, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden temin edilen çizgi filmlerle deprem bilinci kazandırıldı.

2 Mart 2017 Perşembe günü lise ve üniversite öğrencine ve ilgi duyan tüm yetişkinlere de Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Semra Eyi tarafından ilkyardım eğitimi verilecek. İlkyardım eğitimine, lise ve üniversite öğrencilerimizin yanı sıra, ilgi duyan tüm yetişkinler de davet edildi.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 01 Mart 2017, 3:07 pm tarihinde manset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 604 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: