İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, engelli sandalyesine oturdu, kaldırım ve yolları denetledi

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, “Engelliler Haftası” dolayısıyla, tekerlekli sandalyeye oturup, ilçede yeni yapılan kaldırım ve yolların engelliler için uygun olup olmadığını denetledi.

DSC_0075
İpsala’da yaşayan engelliler ile görüşüp sorunlarını dinleyen Kerman, onları anlamak için tekerlekli sandalyeye oturarak, yeni yapılan kaldırımların engelliler için uygun olup olmadığını, ne gibi düzenlemeler ile iyileştirilebileceği konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

DSC_0120
Kerman, “Engelliler Haftası münasebetiyle onların dertlerini anlamak ve aynı zamanda hiç olmazsa onlar gibi yaşamanın zorluklarını anlayabilmek için ben de bu gün bu tekerlekli sandalyeye biniyorum. Onların sıkıntılarını daha iyi anlamak ve bu sıkıntılara çözüm bulmaya çalışmak için birlikte onların zorluklarını yaşamak için böyle bir aktivite yapmak istedik. Hepimiz birer engelli adayıyız. Kısa bir zamanda olsa onlar gibi yaşayıp onların engel yaratan sorunlarını çözmek için bir belediye başkanı olarak örnek bir davranışta bulunmak istiyorum. Bu vesile ile de onların bu zor yaşantısında kendilerine sabırlar diliyor bu ilçede daha güzel ve daha iyi yaşamak için, onların engellerini ortadan kaldırabilmek için biraz engelli yaşayıp onların sorunlarını çözmek için böyle bir çalışma yaptık. Ben de bu gün onlar için bir engelli gibi yaşayacağım” dedi.

DSC_0092
www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 14 Mayıs 2016, 12:03 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 713 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: