İpsala 16.Çeltik (Pirinç) Festivali ve Tarım Fuarı başladı

Terör olayları nedeniyle festivalin konser bölümü iptal edildi

Edirne’nin İpsala İlçesi’nde İpsala Belediyesi tarafından düzenlenen 16.Çeltik (Pirinç) Festivali ve Tarım Fuarı start aldı. Festivalin tüm programları devam ederken, terör olayları nedeniyle konser bölümü iptal edildi.

CIMG9496  CIMG9493  CIMG9494

Festivalin sunuculuğunu ise, Yelda Kırçuval üstlendi.

Festival açılışına katılanlar Keşan Belediyesi bandosu ve İpsala Mehteran Takımı kortej eşliğinde Atatürk Anıtı’na gelerek, Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın çelenk sunması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Daha sonra festival alanına geçilerek burada Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Ak Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, İpsala Kaymakamı Eyyüp Özdemir ve Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı birer konuşma yaptı.

CIMG9504  CIMG9505  CIMG9513

Kerman yaptığı açıklamada, “Ülkemizin doğusu kan ağlarken, biz burada gülüp eğlenemeyiz. Belediye Meclis Üyelerimiz ile birlikte oturup konuşarak festivalin konser bölümünü iptal ettik. Sanatçılarımıza da herhangi bir para ödemedik. Onlarda bu durumu anlayışla karşıladılar. Diğer programlarımız olduğu gibi devam edecektir.” dedi.

CIMG9520  CIMG9533  CIMG9535

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Kerman’ın çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ifade ederek, kendisine başarı belgesi verdi.

Dua edilip kurban kesilmesinin ardından festival ve fuar açılış kurdelası kesildi.

CIMG9524  CIMG9540  CIMG9549

KURBAĞA YARIŞLARI YAPILDI

Her yıl geleneksel olarak yapılan kurbağa yarışları bu yılda gerçekleştirildi.

1.2.ve 3.Kademe yarışlarında Batu Topçular, Recep Yoldadurmaz, Enver Erdemir 1. oldu. Dereceye girenlere Belediye Başkanı Mehmet Kerman ve Kaymakam Eyyüp Özdemir madalya ve ödül verdi.

CIMG9561  CIMG9558  CIMG9564

Festivale katılan konuklara pilav-ayran ikramında bulunuldu. Festival, 2-6 Eylül tarihleri arasında çeşitli standların kurulmasıyla birlikte tarım fuarının da geniş yer aldığı görüldü.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 03 Eylül 2015, 3:00 pm tarihinde GÜNCEL, KÜLTÜR-SANAT, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.717 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: