Evde çıkan yangında ağır yaralanan iki çocuk hayatını kaybetti

Keşan’ın Yeniceçiftlik Köyü’nde bir evde çıkan yangında ağır yaralanan iki çocuk kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti.

iki-kardesin-kibritle-oyunu-aci-bitti-8059949_x_o

Alınan bilgiye göre, köydeki bir çiftlikte çalışan ve tek katlı evde yaşayan Mutlu(4) ile kardeşi Mehmet Can(2) Yıkın, annesi Manolya Yıkın(23), babası Sinan Yıkın(34)’ın ise dışarıda olduğu sırada odada kibritle oynamaya başladı. Bu sırada yanan kibrit odadaki eşyaların tutuşmasına sebep oldu. Yangın kısa sürede büyürken, yangını fark eden çiftlikteki hayvanlara yem veren Sinan Yıkın alevler ve yoğun duman nedeniyle kapıyı açamayan ve camları elleriyle kırarak içeride mahsur kalan çocukları Mutlu ve Mehmet Can Yıkın’ı dışarı çıkardı. Vücutlarında ağır yanıklar oluşan Mutlu ve Mehmet Can Yıkın, özel bir araçla Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ellerinde kesikler ve yanıklar oluşan baba Sinan Yıkın da aynı hastanede tedavi altına alındı.

yangın(3)  Keşan yangın sevk

Vücutlarındaki 2’nci derece yanıklar nedeniyle durumları ağır olan iki kardeş, ilk müdahalelerinin ardından, İstanbul’da bulunan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Durumları ağır olan Mutlu ve Mehmet Can Yıkın kardeşler, sabah saatlerinde tedavi gördükleri Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Ünitesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İki kardeşin cenazeleri otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Baba Sinan Yıkın  Mehmet Can(2)

Mutlu ve Mehmet Can Yıkın’ın cenazelerinin, Keşan İlçesi’ne bağlı Siğilli Köyü’nde toprağa verilecekleri bildirildi. Jandarmanın olayla ilgili soruşturması sürüyor.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 14 Ocak 2016, 7:08 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.131 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: