ESTAB’ın yeni aracı ile kumsallar temizlenecek..

ESTAB (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği)’ın Trakya Kalkınma Ajansı’na, 2013/2014 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hazırladığı Evimi Temizliyorum Misafirlerimi Bekliyorum Projesi kapsamında alınan kumsal temizleme aracının tanıtımı, 25 Haziran 2015 Perşembe günü gerçekleştirildi.

dsc_0134-710x420  dsc_01301-300x200  dsc_01271-300x200

Saat 14.15 sıralarında başlayan ve sahil temizleme aracının vatandaşa tanıtımı için konduğu Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen tanıtıma; Birlik ve Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Birlik Müdürü Feyzi Engin ile aracın alındığı Esman Çevresel Ekipmanlar Güvenlik Araçları ve Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Bölge Satış Yöneticisi Muammer Güney ve ilgililer katıldı.

Araç hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Özcan, “Hazırladığımız proje karşılığında kumsal temizleme makinesi ve 50 adet büyük plastik çöp kutusu almaya hak kazandık. Bu çöp kovaları Erikli, Yayla ve Sultaniçe’ye dağıtılacak. Kumsal temizleme aracı da adı üstünde sorumluluk sahamızdaki kumsalları temizleme maksatlı kullanılacak. Sahil temizleme aracı KDV dahil 488 bin 520 TL’ye mal oldu. Bunun %75’i Trakya Kalkınma Ajansı’ndan hibe şeklinde ödenecek.  Aracımız 2 gün boyunca meydanda sergilenecek daha sonra da sahillerimizde göreve başlayacak.” dedi.

Aracın, belediye personeli Mustafa Taburcu tarafından kullanılacağını ve öncesinde firma yetkilileri tarafından kendisine eğitim verileceğini belirten Mehmet Özcan, “Aracı sabah erken saatlerde ve akşamüstü saatlerinde vatandaşın yoğun olmadığı zamanlarda kullanmayı ve vatandaşa her zaman tertemiz bir kumsal bırakmayı düşünüyoruz. Ayrıca aracın alınmasında desteği olan ESTAB üyelerine de teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Özcan, tanıtımda araçla kısa bir süre deneme sürüşü de gerçekleştirdi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 27 Haziran 2015, 11:05 am tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 945 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: