Erdin Bircan’ın ölüm yıldönümünde sordu:Keşan Enez yolu ne zaman bitecek

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yıllardır yapılmayan Keşan Enez yolunun durumunu sordu.

TBMM Genel Kurulunda yerinden söz alarak Ulaştırma Bakanına Keşan Enez yolunun yapım çalışmalarını soran Gaytancıoğlu, yıllardır çalışmaların bitirilemediğini belirtti.

Konuşmasına “Vefatının 1’inci yıl dönümüne birkaç gün kala Edirne Milletvekili arkadaşım, ağabeyim Erdin Bircan’ı burada bir kez daha rahmetle anıyorum.  Rahmetli Erdin Bircan’ın Mecliste defalarca dile getirdiği bir hususa yeniden değinmek istiyorum” sözleriyle başlayan CHP’li vekil Okan Gaytancıoğlu şunları söyledi: “Edirne’nin Keşan ve Enez ilçeleri arasındaki kara yolu içler acısı bir hâldedir. Hiçbir standarda uygun olmayan bu yol, Türkiye’ye de yakışmamaktadır. Sürekli ‘yapıldı yapılacak’ denilerek yapılmayan Keşan-Enez yolu vatandaşlarımız için ciddi bir can güvenliği sorunu oluşturmaktadır. Yol, yaz aylarında yüz binlerce vatandaşımız tarafından kullanılmaktadır. Enez ilçemiz, denizi ve sahilleriyle gittikçe daha çok insanımızın ziyaret ettiği bir yerdir. 2021 yılında bitirileceği söylenen Keşan-Enez yolunun durumunda bir gelişme olmamıştır, söz verilen tarihte bitirileceğine dair ciddi kuşkular vardır.”

Yaşanacak her ölümlü kazadan bu yolun yapımını tamamlamayanlar sorumlu olacaktır diyen Gaytancıoğlu, Ulaştırma Bakanına: “Keşan-Enez yolunu ne zaman tamamlayacaksınız? Geciken her gün için meydana gelebilecek kazaların sorumluluğunu üstleniyor musunuz?” sorularını yöneltti.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 16 Kasım 2019, 7:51 pm tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 778 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: