Enez’in Düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılı törenlerle kutlandı.

Edirne’nin Enez İlçesi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıldönümü törenlerle kutlandı.

Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Kaymakam ve Belediye Başkanı halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, “İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılını kutluyoruz. Daha önce Kurtuluş savaşlarımızda bize karşı olanlar 15 Temmuz darbe girişiminde de bulunanlar ayni güçlerdir. Türk halkı öyle bir yapıya sahiptir ki, vatanı için canini feda etmeye her zaman hazırdır. Bizim birliğimizi bütünlüğümüzü kimse bozamayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün nasıl savaşlarda önderlik edip düşmanı yendiyse, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da canlı telefon bağlantısıyla halka seslenerek darbe girişimini önlemiştir. Bir daha bu olayların yaşanmaması dileğiyle kurtuluş günümüzü tekrar kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Ardından Enez Halk Eğitim folklor ekibi gösterilerini sundu. Daha sonra geçit töreni yapılarak ardından Avcılar Kulübü şehre silah atisi yaparak girdi.

Törenlere Edirne CHP Milletvekilleri Erdin Bircan ve Okan Gaytancıoğlu da katıldı.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 24 Kasım 2017, 2:34 pm tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 648 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: