Enez’e modern Beton Santrali ve Parke Taşı Fabrikası..

Enez Belediyesi tarafından kurulan modern Beton Santrali ve Parke Taşı Fabrikası bitme aşamasına geldi.

Enez beton fabrikası

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı yaptığı açıklamada, “3 milyon (trilyon) liraya Beton Santrali ve Beton Parke Taşı Fabrikası kurduk. Makinelerin montajı yapılıyor. Mayıs ayında faaliyete geçecekti, ihale koşullarından kaynaklanan gecikme ile büyük ihtimalle Eylül ayı sonunda üretime başlarız. Tatilcilerimiz kışın çamurdan, yazın tozdan kurtulacaklar artık. Sahilde 1,5 milyon m2 ham yolumuz var. Turizm bölgesi olmamız nedeniyle makyaja ihtiyacımız vardı. Bu yolları yapmamız için 30 milyon (trilyon) liraya ihtiyacımız vardı. Bunu Keşan’dan alıp yapmamız imkansızdı.

Enez beton fabrikası (2)  Enez beton fabrikası (1)

2016’da çamurlu ve tozlu yol görmeyeceksiniz. Bunu çok açık ve net söylüyorum. Ben Ecz. Enez Belediye Başkanı olarak söylüyorum. Ana arterlerin tümünü yapmış olacağız. Bununda projesini nasıl yapacağımızı planladım. En az 10-15 tane müteahhit yaratacağız. Bunlara 25 bin m2’lik fiyatlar belirlenerek vereceğiz ve insanlarımıza bu hizmeti yaza yetiştirmeye çalışacağız. Bu bizim büyük bir övünç kaynağımız. Şuanda belediyede 100 kişi çalışıyor. İnsanlara her geçen gün büyük bir iş istihdamı yaratıyoruz. Enez sosyal, ekonomik, kültürel alanda kendini bulma noktasına geliyor. Çevre köyleri ve ilçelerine ekonomide bende varım diyor.

Enez beton fabrikası (4)  Enez beton fabrikası (3)

Bugüne kadar Enez yönetilen bir ilçe konumundaydı. Şimdi Enez ekonomiyi yöneten ve yaratan bir konumuna geliyor. Bu fabrika Enez’in kaderini değiştirecektir.” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 01 Eylül 2015, 2:07 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.433 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: