Enez’de doğal hayvanat bahçesi..

Enez’de çiftliğinde yaban domuzu bakıyor..

CIMG1656

Enezli bayan Rüveyda Bitikli (56), Celalistan Çiftliği’nde bin bir çeşit türden evcil ve yaban hayvanları bakarken, ayrıca birde yaban domuzu bakıyor.

CIMG1643  CIMG1657  Rüveysa Bitikli

Enez’e gelen vatandaşlar, çiftlikteki hayvanları ziyaret ederek, bol bol fotoğraf çekiyor. Çiftlik sahibi Rüveyda Bitikli, yaptığı açıklamada; “Rahmetli eşim Celal Bitikli profosyonel bir avcıydı. Hayvanları bende onun sayesinde tanıdım ve sevdim. Kurduğumuz çiftlikte ördek, tavuk derken, tüm hayvanları barındırmaya başladık. Eşim Celal Bitikli, “Şimdi bir domuzumuz eksik kaldı” dedi. O’nu da ormanda yavru iken bulup getirdi. Şimdi bir hayli büyüdü. Ancak, hayvanları beslemede sıkıntı yaşıyorum. Birde doğal yaban kaz ve ördekler çiftliğimize konuşlandı. Onları da besliyorum. Yaz-kış gitmiyorlar. Buraya ziyarete gelenler yem yardımında bulunurlarsa sevinirim. Hayvanları çok seviyorum.” dedi.

CIMG1687  CIMG1658  CIMG1660

DOĞAL HAYVANAT BAHÇESİ

Enez’de bulunan Celalistan Çiftliği adeta doğal bir hayvanat bahçesi gibi.. Çiftlikte; domuz, köpek, kedi, hindi, kaz, ördek, tepeli, horoz, tavuk ve bir çok kuş türleri bulunuyor.

CIMG1667  CIMG1673  CIMG1684

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 08 Aralık 2015, 12:13 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.368 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: