Enez’de 500 Kilo Deniz Patlıcanı ele geçirildi..

Enez’e bağlı Yenice Köyü’nde yasadışı yollarla Yunanistan’a götürülmek istenen 500 kilo  deniz patlıcanı ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan K.D., hakkında 1208 TL idari para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı.

Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Yenice Köyü’nde deniz kenarında duran bidonlar ile başında bekleyen K.D.’den şüphelenerek, arama yaptı. Bidonlarda yapılan aramada piyasa değeri 20 bin lira olan ve yasadışı yollarla Yunanistan’a götürülmek istenen 500 kilo kaçak deniz patlıcanı ele geçirildi. Deniz patlıcanlarına el konulurken, K.D. gözaltına alındı. Deniz patlıcanları teslim edildikleri Enez Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerince Saros Körfezi’nde denize döküldü. K.D. ise sorgusunun ardından hakkında 1208 TL idari para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı.

Uzak doğu mutfağı ve kozmetikte kullanılıyor

Tayvan, Singapur, Hong Kong, Çin ve Kore gibi ülkelerin mutfağı ile kozmetik sanayinde kullanılan deniz patlıcanının son dönemde Uzak Doğu’ya gönderilmesi nedeniyle yasak olmasına rağmen yoğun olarak yakalandığı bildirildi. Sığ yerlerde yaşayan ve denizi temizleme özelliği bulunan canlının sayısındaki azalmanın denizlerdeki yaşamı olumsuz etkilediği kaydedildi.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 07 Nisan 2017, 11:11 am tarihinde manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 594 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: