Enez Limanı “Mobil Gümrük Kapısı” Açılışına hazırlanıyor

Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, yaptığı açıklamada Enez limanının “Mobil Gümrük Kapısı” olarak açılacağını bildirdi.

Günenç, “Kaymakam Şükrü Alperen Göktaş, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Nergis Tünaydın ve beraberindeki heyet ile bir toplantı yaparak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk.” dedi.

Başkan Günenç,şu açıklamayı da paylaştı:

Enez’imiz 30 yıllık hayaline kavuşuyor. Göreve başladığımız ilk gün söylediğimiz gibi, Enez’in önceliğinin turizm olması gerektiği ve Enez turizmindeki gelişmenin ancak büyük hedeflere ulaşmaktan kaçmamak olduğunu biliyorduk. Daha önceki dönemlerde yıllardır duyduğumuz ve maalesef şuana kadar hiçbir girişimin yapılmadığı ve bu yolda; Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp’in çok büyük destekleriyle başladığımız 8 aylık büyük uğraşların ve çabaların sonucunda Enez’imize yapılacak olan ‘Mobil Deniz Gümrük Kapısı’’ müjdesini siz diğerli vatandaşlarımıza vermenin büyük gururunu yaşamaktayım. Bu süreçte, öncelikle projenin hayata geçirilmesinde bizlere öncü olan Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp’e, bizlerle beraber uğraşlarda ve özveride bulunan Enez Kaymakamımız Sayın Şükrü Alperen Göktaş’a, eski Enez Kaymakamımız Sayın Elif Canan Tuncer’e ve Enez de daha önce vekaleten Kaymakamlık görevini yürütmüş olan İpsala Kaymakamımız Sayın Ekrem Güngör’e, Enez Belediye Meclis Üyelerimize ve projede emeği geçen Enez Belediyesi personelimize teşekkürlerimi sunuyorum. ‘’Mobil Deniz Gümrük Kapısı’’ Enez’imize hayırlı uğurlu olsun. #ENEZESÖZÜMÜZVAR

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 23 Şubat 2021, 8:03 pm tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.227 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: