Enez Kaymakamlığı Aziz Yörük Uluslararası Satranç Turnuvası büyük ilgi gördü.!

Enez Kaymakamlığı, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyonu ve İş adamı Yusuf Yörük’ün desteğiyle organize edilen uluslararası satranç turnuvası büyük ilgi gördü.
İstanbul Üniversitesi Sahil Kampında düzenlenen turnuvada 7 farklı ülkeden 83 sporcu buluştu. 19 yabancı sporcunun katıldığı turnuvada 10 ünvanlı sporcu mücadele etti. Turnuvanın Ödül törenine Enez Kaymakamı Elif Canan TUNCER ERSÖZ ve turnuva ana sponsoru hayırsever iş adamı Yusuf Yörük’ü temsilen oğlu Ömer YÖRÜK katıldı.

Turnuva esnasında sporcular ve aileleri için düzenlenen Enez Gezisi ve Müzik Etkinlikleri çok ilgi görürken, sporcular Enez’i daha iyi tanıma fırsatı yakaladılar.

Turnuva sonuçları beklenirkenEnezli Sporcular ve (GM) Marian PETROV arasında yapılan Simultane Satranç gösterisi ve Uluslararası satranççılar tarafındanBlitz (Yıldırım) satranç gösterisi yapıldı.

Turnuva Sonunda Gürcistan’dan (GM) Davit MAGHALASHVILI birinci, Gürcistan’dan (GM) Konstantine SHANAVA ikinci, Bulgaristan’dan (GM) Marian PETROV üçüncü olurken en iyi Türk Sporcu Kasım DEMİRÇİN, Askar RZAYEV, Hür YASİN, en iyi kadın Sporcu Nona MIRCHEVA, Doğa Esma DURAN, Boryana DIMITROVA oldu.

Dereceye giren sporculara ödül, kupa ve madalyaları Enez Kaymakamı Elif Canan TUNCER ERSÖZ, Hayırsever İş Adamı Ömer YÖRÜK, Enez İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat UZUN tarafından verildi.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 26 Mayıs 2017, 1:32 pm tarihinde manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 850 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: