Edirne Valisi Dr.Mehmet Tekinarslan’ın, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Kutlama Mesajı:

Edirne Valisi Dr.Mehmet Tekinarslan, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

vali

Vali Tekinarslan’ın açıklaması ise şöyle;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 97. ci yıldönümünün onur ve gururunu yaşıyoruz.

Bugün; tarihinin hiçbir döneminde esaret altında yaşamayan Türk milletine, vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalaması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden kurtuluş savaşının başlatıldığı gündür. Samsun’dan yola çıkan milli mücadele; Amasya’da milletin azim ve kararlılığını ilan etmiş, Erzurum’da vatanın parçalanamayacağını duyurmuş, Sivas’ta manda ve himayeyi reddederek Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni kurmuştur.

Sevgili gençler;

Ülkemizi, çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine sizler taşıyacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda daha da yükselteceksiniz. “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” diyerek Türk gençliğine olan inancını her fırsatta dile getirmiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı geleceğimiz olan siz gençlere bayram olarak armağan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele döneminin tüm kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor,  minnet ve şükranla yâd ediyorum.”

                                         Dr. Mehmet TEKİNARSLAN                                                                   VALİ

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 18 Mayıs 2016, 11:09 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 768 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: