Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın Anneler Günü mesajı..

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Anneler Günü’nü kutlayarak, yazılı bir açıklama yaptı.

Jpeg

Jpeg

Bircan’ın açıklaması ise şöyle; “Annelerimiz; tüm yaşamını bizler için adayan, bizler için çalışan, üreten, bizi var eden ve bizleri kendi canlarından da üstün tutan kutsal varlıklarımızdır. Karşılıksız ve sonsuz sevginin kaynağı annelerimiz yaşamımızın her noktasında en büyük destek ve yardımcımız. Onlarsız dünyaya gelemediğimiz gibi, yaşamamız da mümkün değil. Biz sevgi, saygı, özveri ve hoşgörüyü annelerimizden öğreniriz.

Türkiye’de bugün anneler tedirgindir, ağlamakta ve yas tutmaktadır. Çocuklarının geleceğinden endişe etmektedirler. Onlara güzel bir gelecek hazırlayamayacaklarının korkusunu yaşamaktadır.  Anneler biricik evlatlarını terör ateşine kurban vermektedir.  Bunun sorumlusu da “analar ağlamasın” diye meydan meydan propaganda yapıp, en özel duyguları siyasi ranta çevirme hesabını yapan AKP’dir.  Şehirler bomba depolarına çevrilirken ses çıkarmayanlar şimdi annelerin gözünden akan yaşların, içlerine düşen ateşin müsebbibidir.

Hayatlarının baharlarında ki evlatlarını toprağa veren annelere sorumluların hesap vermesi gerekiyor. Bu hesabı annelerimiz için soracağız. Annelerin evlatları için tedirginlik duymayacağı, çocuklarının geleceği için endişe etmeyeceği bir Türkiye kuracağız.

Anneler günü dolayısıyla, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım olmak üzere aramızdan ayrılmış annelerimizi rahmetle anıyor ve tüm annelerimizin önünde saygıyla eğiliyor, ellerinden öpüyor, anneler gününü kutluyorum.” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 07 Mayıs 2016, 1:59 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 767 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: