DOÇEK, Gala Gölü “Volkan Ateş” parkurunda yürüdü
Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) tarafından, geçen yıl vefat eden Enez’in sevilen öğretmeni Volkan Ateş anısına açılan doğa yürüyüşü parkurunda her yaştan birçok katılımcının yanı sıra; eşi Berrin Ateş, Enezspor Kulüp Başkanı Volkan Örs ve yönetim kurulu üyeleri ile futbolculardan bir grup da eşlik etti.

Doğa yürüyüşü bulutlu bir havada Enez Gala Gölü Seyir Tepesinden başladı. Yürüyüşçüler bölgemiz için eşsiz bir coğrafik ve ekolojik öneme sahip Gala Gölü seyri sonrası gölün karşı yamaçlarında geçen yıl açılmış bulunan “Volkan Ateş Parkuru”na girdiler.

Çayırlık bir alanda öğle yemeği için mola veren yürüyüşçüler geçen yıl işaretlenen parkurda keçi patikaları, kayalık ve çayırlık yollardan geçerek yaklaşık 15 km süren parkuru tamamlayıp Seyir Tepesine geri döndüler.

Enezspor Kulüp Başkanı Volkan Örs, Keşan DOÇEK ekibine bölgeye geldikleri ve böyle bir parkuru doğaseverlere kazandırdıkları için teşekkür etti ve “Geçen yıl sezon başında sizlerle birlikte takım olarak Hisarlı Dağı yürüyüşüne katılmış ve sezonu namağlup bitirmiştik, umarız ki bu yıl da öyle olur” dedi.

Yürüyüş sonrası ekibe, Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer tarafından Enez’de sıcak bir karşılama sonrası çay ikram edildi.

Tuncer, bölgemizin ekoturizm alanında da tanıtılması gerektiğini ifade ederek buna katkılar sağlayan Keşan DOÇEK’e teşekkür etti.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 16 Ekim 2018, 11:41 am tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.378 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: