DARBE GİRİŞİMİ BİLANÇOSU: 161 ŞEHİT, 1440 YARALI, 2839 GÖZALTI..

DARBE GİRİŞİMİ BİLANÇOSU: 161 ŞEHİT, 1440 YARALI, 2839 GÖZALTI..

Darbe

15 Temmuz 2016 Cuma günü saat 22.00 sıralarında TSK içinde bir grup askerin İstanbul ve Ankara’da başlattığı darbe girişiminde yurt genelinde çıkan olaylarda; 161 kişinin şehit olduğu, 1440 kişinin yaralandığı ve darbe teşebbüsünün ardından, 2839 asker de gözaltına alındığı bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Resim 012

EDİRNE’NİN KEŞAN İLÇESİ’NDE, DARBE GİRİŞİMİNE HALK TEPKİ GÖSTERDİ

Edirne’nin Keşan İlçesi’nde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık bin kişi darbe girişimine tepki gösterdi.

Vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile kortej oluşturarak sloganlar atarak caddelerde yürüyüş yaparken, camilerde önce sela daha sonra ise ezan okundu.

Resim 011

Hükümet yetkililerinin, ‘askerin içinden bazı grupların kalkışması’ diye tanımladığı hareketliliğin ardından, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli tüm personel göreve çağrıldı. Polis, emniyet ve hükümet konağı önünde geniş güvenlik önlemi alırken, yaşananlara tepki gösteren yaklaşık bin kişi Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.

Vatandaşlar, burada İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra, ‘Asker kışlaya’ sloganı attı. Yoldan geçen araçlarda korna çalarak gruba destek verdi.

Resim 010

Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunan Keşan 4’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı binaları önünde ise yoğunluk gözlenmedi.

Darbe girişimi olaylarında hayatını kaybeden  tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar dileriz.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 16 Temmuz 2016, 3:34 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 719 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: