CHP Heyeti Saros’da

Saros Körfezi’ne yapılan hukuk dışı FSRU Doğalgaz Limanı bölgesini Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı , Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün , Kırklareli Milletvekilleri Vecdi Gündoğdu ve Türabi Kayan, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırcıoğlu , Beğendik belediye başkanı Muhammet Örnek, yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu.

CHP Keşan ilçe Başkanı Recep Pekcan;

“Şirket yetkililerinin inşaat alanına almamak için dayatması ile karşılaşılaşılmasına rahmen, Botaş’ın Saros Körfezimizden elini çektiği ve bir an önce adaletin yürütmeyi durdurma kararı verdiği günleri görene kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak mücadelemizden vazgeçmeyip bu doğa talanına var gücümüzle dur diyeceğiz !” dedi.
Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç; “Biz bu limanın yapılmasına karşı değiliz, yerinin yanlış olduğuna karşıyız.” dedi.
Saros Körfezi Keşan Sazlıdere Sahiline yapılmaya başlayan FSRU Gemi Limanı BOTAŞ tarafından boruların döşenmeye başladığı ve uzun bir mesafe katettiği görüldü.
CHP ve çevrecilerin tepki göstermesine rahmen, çalışmalar hızla devam ediyor.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 09 Haziran 2021, 8:02 pm tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 38 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: