CHP Enez İlçe Başkanlığı seçimi yapıldı.

Başkanlığa tekrar Vedat Avcı seçildi…

Edirne’nin Enez ilçe Başkanlığı seçimi yapıldı.

İki liste halinde girilen secimde Ümit Kurt 33 oy alırken, Vedat Avcı 45 oy alarak tekrar CHP Enez İlçe Başkanı seçildi.

Saat 11.00 de Enez Belediye Düğün salonunda başlayan seçimde Divan Başkanlığına Milletvekili Erdin Bircan, başkan yardımcılıklarına da Sezai Açıkalın ve Mehmet Kurt getirildi.

Saygı Duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından Vedat Avcı Faaliyet Raporunu, Esin Savaş ta gelir gider hesaplarını okudu.

Konuşmaların yer almasıyla CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Milletvekili Erdin Bircan, Eski Milletvekiller Kemal Değirmendereli, Rasim Çakır, Necat Gencan,  24. Dönem milletvekili Adayı Gürkan Günaser ve İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP enez İlçe Başkanı Vedat Avcı, il Genel Meclis Üyeleri Erol Açık ve Şenol Kili, Yeniceköy  muhtarı İlhami Akgül birer konuşma yaparak görüşlerini dile getirdiler.

Yapılan seçim sonrasında 79 delegeden 78 oy kullanıldı. Buna göre, Ümit Kurt’un listesi 33 oy alırken, Vedat Avcu’nun listesi de 45 oy alarak tekrar seçimi kazandı.

Kongreye Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, İpsala CHP Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş, Edirne ve çevreden gelen siyasi parti temsilcileri de katıldı.

 

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 08 Aralık 2017, 8:48 pm tarihinde manset, SİYASET, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.022 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: