CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, yazılı bir açıklama yaptı.

erdin bircan 2

Bircan, “Türk tarihinin yeniden yazılmaya başlandığı 19 Mayıs’ın yıldönümünde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mızı kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. 19 Mayıs, savaştan çıkmış, dört bir köşesi işgal altındaki vatan toprağının kaderinin değiştiği gündür. 19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı esaretten kurtuluş ve bağımsızlıkla sonuçlanan ışıktır. 19 Mayıs, bu toprakların en karanlık anında şafak gibi sökmüştür, umut olmuştur.

Ulusal Kurtuluş Savaşı mücadelemizin başlangıcı 19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk ve yurt severlerin Samsun’dan başlatarak tüm Anadolu’ya yayılan ilk kıvılcımdır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı bağımsızlığa giden yolu açtığı için daha büyük mutlulukla, inançla ve kararlılıkla kutluyoruz.

19 Mayıs’ın gençlere armağan edilmesi de tesadüf değildir. Atatürk Cumhuriyeti koruma ve kollama görevini gençlere vermiştir. Bağımsızlık ve Cumhuriyetin ilk adımı 19 Mayıs’ı da bu yüzden gençlere armağan etmiştir.

Cumhuriyet, bağımsızlık, laiklik ve Atatürk düşmanı kendini bilmezler zaman zaman ortaya çıksa da tamamının bu emelleri nasıl tüm tarih boyunca hüsranla sonuçlandıysa, bundan sonra hüsranla sonuçlanmaya devam edecektir. Çünkü Türk gençliği Cumhuriyetine, devrimlerine, laikliğe ve Atasına sahip çıkmak için ant içmiştir.

“Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih anlayışını reddediyorum” diyen miras yedilerin değil, kurtuluş savaşını veren Mehmetçiğin emaneti Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet koruyacağız. Şanlı tarihimiz asırlar öncesine dayanmaktadır ancak, 1919’da Atatürk tarafından Milli Mücadelemiz başlatılmasaydı o şanlı tarihi anlatabileceğimiz ne bir yurdumuz, ne de bir devletimiz olacaktı.

Cumhuriyet tesadüfen kurulmadı. Kimsenin siyasi emelleri için de yok olmayacaktır. Bu ülkenin gençleri Atalarının verdiği görevi ne pahasına olursa olsun yapacaklardır.

“Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı kutlarım.”

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 18 Mayıs 2016, 12:19 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 692 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: