CHP Edirne Milletvekili Doç.Dr.Okan Gaytancıoğlu’nun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:

Siz gençler, yarınlarımızın ışığı ve umudusunuz!

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı ise şöyle;

gaytancıoğlu

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletinin var olması için “ Ya İstiklal Ya Ölüm” anlayışıyla Samsun’a çıktığı ve Ulusal Kurtuluş Savaşını başlattığı gün olan 19 Mayıs 1919 günü milletimizin yazgısının değiştiği tarihteki dönüm noktalarından birisidir.

Samsun’a çıktığı gün tek gücü halk olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, işgalcilere boyun eğmeyen Türk Milleti ile Ulusal Kurtuluş Savaşını başlatmış, Türk Milletinin azmi, kararlılığı birlik ve beraberliği ile emperyalist güçlere karşı büyük bir zafer kazanılmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Mayıs 1919’da Samsun’a doğru yola çıktığında, İtilaf Devletleri görevlilerinin Bandırma Vapuru’nda silah aramalarının ardından, “Bunlar hürriyet uğruna ölmeye karar verenlerin kuvvetini anlayamazlar. Biz, Anadolu’ya ne silah ne cephane götürüyoruz; biz ideali ve imanı götürüyoruz” sözleriyle ulusal bağımsızlığa olan inancın Atatürk’ün ve Türk Milleti’nin yüreğinde ne kadar büyük olduğunu göstermektedir.

Genç yaşlarda vatan sevgisi ile yüreği atan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlere her zaman inanmış, güvenmiş ve ülkenin geleceğine yönelik bütün hayallerini ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni Gençlere emanet etmiştir.

Türk Genci de her zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete ve devrimlerine büyük bir kararlılıkla sahip çıkmış ve çıkmaya devam edecektir.

Bugün işsizlikle boğuşan, iktidarın her türlü baskına maruz kalan Türk Genci ülkemize karşı oluşan iç ve dış tehditlerin ve kendisine yüklenen sorumluluğunun bilincinde, Atasının çizdiği Çağdaş Medeniyet yolunda ilerlemeye ve milletimizin “umudu” olmaya devam etmekte ve bayramına sahip çıkmaktadır.

Bu duygu ve düşünceler ışığında başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan toprakları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz rahmet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın ve Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük umutlarla yürekten kutluyorum.”

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 18 Mayıs 2016, 12:27 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 649 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: