Çelebi ve Kocaali Köyü halkı , çöp aktarma istasyonu yerine tepki gösterdi..

Edirne’nin Keşan İlçesi’ne bağlı Çelebi Köyü ve Enez İlçesi’ne bağlı Kocaali Köyü halkı, çöp aktarma istasyonu yerine tepki gösterdi.

GÜNEKAB “Kati Atik Tesisleri Alanına (Boşaltma, Bertaraf işleme Transfer ve Depolama)” yeri olarak belirlenen Çelebi ve Kocaali köyleri arasında kurulacak olan yerin köye 190 metre yakınlığı ve içme suyu su deposuna yakınlığı nedeniyle, köylüler tedirgin olduklarını ifade ederek, bu tesisin başka uygun bir yere kurulmasını istediler.

Çelebi Köyü Muhtar Sadık Mustafa Topal, yaptığı açıklamada; “Köyümüzün dibine yapılan bu çöp toplama ve depolama tesisinin yeri yanlıştır. İl Özel İdaresine 44 imzalı dilekçe ile itiraz ettik. Ancak bu isteğimiz il Genel Meclisi’nin 06.07.2017 tarihli ve180 sayılı kararı ile itirazımız reddedilerek yerin uygun olduğu görüşü belirtildi. İl Genel Meclisi Üyeleri bu yeri görmeden karar verdi. Gelsinler birde yerinde incelesinler bakalım bu kararı verecekler mi?.” dedi.

Kocaali Koyu Muhtarı Ahmet Kavak’ta yaptığı açıklamada; “Biz yapılan tesise karşı değiliz. Sadece yeri yanlıştır diyoruz. Su depomuzun dibinde.. Başka alternatif yerler var buraya kaydırılsın. Sağlık açısından endişeliyiz. Bizim önerimizi dikkate almadı kimse ama bunun vebali buraya yapmayı uygun görenlerindir. Bu karardan vazgeçsinler.” dedi.

Köylüler pankartlı dövizler yazarak tepkilerini dile getirdiler.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 14 Aralık 2017, 8:08 pm tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 912 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: