Bircan: “Oy ver CHP’ye, çare olsun ülkeye”

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Keşan’da köylerde ve Büyük Cami Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşarak, “Biz, ‘Oy ver CHP’ye, çare olsun ülkeye’ diyoruz. Çiftçimiz, esnafımız, işçimiz, işsizimiz, gencimiz, öğrencimiz tercihini yaptı. Sorunlarına çare olacak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını bekliyor. 1 Kasım’da Edirne 3-0 CHP iktidar olacaktır” dedi.

büyük-cami2  büyük-cami3  bahçeköy

 

CHP’li Erdin Bircan, Keşan’da İl Genel Meclis Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı, İl Genel Meclis Üyesi Erdinç Can ve CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Salih Kirezci ile birlikte Sazlıdere köyünde çiftçilerle bir araya geldi. CHP iktidarında çiftçilere sağlanan kolaylıkları anlatan Bircan, “Artık herkes çiftçilerimize mazotu 1 lira 80 kuruştan vereceğimizi biliyor. Bunun dışında çiftçimizin diğer önemli harcama kalemleri olan gübre, ilaç ve tohumda da ÖTV’yi kaldıracağız” dedi.

büyük-cami  pırnar  gökçetepe

Sazlıdere’den Gökçetepe Köyü’ne geçen Bircan ve CHP’liler burada da vatandaşlarla buluştu. “1 Kasım bir varoluş seçimi. Bu seçim için sizden bir seferlik emanet oy istiyoruz. AKP gibi 13 yıl değil, hatta 4 yıl bile değil; 2 sene içinde vaadettiğimiz her şeyi yapacağız. Yapamazsak bir sonraki seçimde oy vermezsiniz. Ama ben biliyorum o emanet oylar kalıcı hale gelecek çünkü CHP bugüne kadar söz verdiği her şeyi yaptı, bundan sonra da yapacak” diyen Bircan’a Gökçetepeliler tam destek sözü verdi.

Pırnar Köyü’nde de çiftçilerle ve emeklilerle bir araya gelen Bircan ve CHP’liler burada da CHP’nin Önce Türkiye programını anlattı. “Emeklilerimiz artık 2 maaş ikramiyeye biliyorlar, anlatmamazı gerek kalmıyor” diyen Erdin Bircan, emeklilerin 1 Kasım’ı dört gözle beklediklerini söyledi.

Çamlıca’da kahve ve esnaf ziyareti yapan Erdin Bircan, “CHP sosyal demokrat bir parti ve bu yüzden bir sosyal yardımları çok önemsiyoruz. Mevcut sosyal yardımlar kesilmiyor aksine, iki katına çıkıyor. Aile Sigortası ile her hanenin geliri en az 720 lira olacak. Halkımız kuyruklarda yardım beklemeyecek, evin hanımının hesabına yatacak para. Yurttaşımız istediği yerden istediği şeyi alacak” dedi.

Çamlıca’dan Bahçeköy’e geçen CHP’liler burada da halkın dertlerini dinledi. Köylerdeki vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Erdin Bircan, 1 Kasım için vatandaşlardan destek sözü aldı.

Erdin Bircan, Keşan CHP İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli ve ilçe yönetimi, Belediye Başkanı Mehmet  Özcan, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeleri ve yoğun partili katılımı ile Büyük Cami Mahallesi’ne gelen CHP’liler esnaf ve kahve ziyaretleri yaptı. Kahvelerde vatandaşlarla sohbet eden Bircan, “Biz, ‘Oy ver CHP’ye, çare olsun ülkeye’ diyoruz. Çiftçimiz, esnafımız, işçimiz, işsizimiz, gencimiz, öğrencimiz tercihini yaptı. Sorunlarına çare olacak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını bekliyor. 1 Kasım’da Edirne 3-0 CHP iktidar olacaktır” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 22 Ekim 2015, 9:40 pm tarihinde SİYASET, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 893 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: