Bircan: “Çiftçimizin yüzü hiç gülmeyecek mi?”

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, çeltik fiyatlarının açıklanmaması nedeniyle çiftçinin mağdur edildiğini belirterek, “Çiftçimizin yüzü hiç gülmeyecek mi?” dedi.

orhaniye3  doyran2  orhaniye

Erdin Bircan ve milletvekili adayları, CHP İl ve Merkez İlçe örgütü ile birlikte Edirne Saraçlar Caddesi ve köylerini adım adım gezdi.

1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında Saraçlar Caddesindeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Erdin Bircan ve CHP Milletvekili adayları esnafların dertlerini dinledi. Vatandaşlarla da görüşen CHP’liler 1 Kasım sonrasında CHP iktidarında yaşanan sorun ve dertlerin çözüleceğinin müjdesini verdi.

karakasım  tayakadın  saraçlar3

Yoğun bir programla tüm Saraçlar Caddesi’ndeki esnafı gezen Erdin Bircan, “Esnafımızın sorunlarını en iyi bilen parti biziz. Esnaf siftah yapamadan dükkan kapatıyor. Alışveriş merkezlerinin ve zincir mağazalar yüzünden de çok zor durumda. Biz öncelikle ödediği vergi ve sigorta primi kadar sıfır faizli kredi ile esnafımızın nakit sıkıntısını çözeceğiz” dedi.

saraçlar2  Üyüklütatar 2  tayakadın2

Edirne’ye bağlı Tayakadın, Karakasım, Orhaniye, Doyran, Üyüklütatar köylerini ziyaret eden Erdin Bircan ve CHP adayları Toprak Mahsulleri Ofisinin hasadı devam eden çeltik için fiyat açıklamamasını eleştirdi. Erdin Bircan, ” Çeltik fiyatını hala açıklamadılar. Biz bu oyunu daha önce buğdayda ve ayçiçeğinde de gördük. Piyasada ayçiçeği 1,80 iken Trakya Birlik avans fiyatı 1,475 açıkladı. Ve çiftçimiz ucuza ayçiçeği satmak zorunda kaldı. Şimdi de çeltik için düşük fiyat açıklayarak çiftçimizi mağdur edecekler” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 16 Ekim 2015, 12:43 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 817 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: