Bakan Müezzinoğlu, Enez’de vatandaşlarla buluştu..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’nin Enez ilçesinde vatandaşlarla buluştu.

Referandum çalışmaları kapsamında Edirne’nin Enez ilçesinde konuşan Bakan Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiri yağmuruna tuttu.
Müezzinoğlu; yaptığı açıklamada; Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Partili Cumhurbaşkanlığına şayet millet karşıysa sana bir fırsat sende CHP’den istifa et, partisiz Cumhurbaşkanı adayı ol” dedi.
Konuşmasında Kılıçdaroğlu’nu işaret eden Müezzinoğlu, “Partili Cumhurbaşkanlığına şayet millet karşıysa sana bir fırsat sende CHP’den istifa et, partisiz Cumhurbaşkanı adayı ol. Meydan boş. Meydan sana açık. Bu milletin gönlünde yer et. Buyur gel. Sana bir yasak var mı? Yok. Partisiz Cumhurbaşkanlığına yasak var mı? Yok. Daha önce ekmek için ekmelediğini buldun mu? Gene bul. Millette karşılığı varsa eyvallah kardeşim. Demokrasi bu” dedi.
Türkiye’nin Avrupa’ya karşı güçlü olması gerektiğini belirten Müezzinoğlu, “CHP’li kardeşim ne istiyor? Türkiye daha güçlü olsun. Türkiye kime karşı daha güçlü olacak? Almanya’ya karşı olacak. Hollanda’ya karşı güçlü olacak. Avrupa’ya karşı güçlü olacak. Dünyaya karşı güçlü olacak. Onlar güçten korkuyor, bizde mi korkacağız. Onlar korkmaya devam etsin biz cesaretle yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.


CHP’lilerin derdinin üzüm yemek olmadığını belirten Müezzinoğlu, “Tek adam diyor. Sen tek adamdan rahatsız oluyorsan CHP’nin yanına, kendi genel başkanlığını yanına, bir genel başkan daha koy. Bak bu HDP koydu. HDP’de eş başkan var. CHP’de de eş başkan yap. Madem çok rahatsızsın. CHP’de tek başına olmaya. Bunların derdi üzüm yemek değil, bunların derdi milleti dövmek” dedi.
Müezzinoğlu son olarak konuşmasında şunları kaydetti: “Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatmaktan vazgeçin ya. Sonrada diyorsun ki Atatürkçülük elden gidiyor. Tabii sen böyle yan gelip yatarsan, olmaz bu iş. Atatürk’ü kullanıyorlar, Atatürkten geçiniyorlar. Sonrada millete diyorlar, bak tek adam geliyor. Bak ha gençler geliyor. 18 yaşındaki çocuğu şu yapacak bu yapacak. Yanlış yapıyorsak ipin ucu milletin elinde. Hadi kardeşim güle güle dersiniz güle güle gider. Çok doğru yapıyorsa Kılıçdaroğlu’na meydan, millet onu seçer”

Bakan’dan önce bir konuşma yapan Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı; “Enez’imize bir hizmet geliyorsa, hükümetimiz ve Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu tarafındandır. Kendilerine ilçemizi onurlandırdığı için teşekkür ediyorum.” dedi.

Müezzinoğlu daha sonra esnafı gezerek, hayırlı işler diledi. Müezzinoğlu çalışmalarını sürdürmek üzere İpsala ve Meriç’e geçti.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 22 Mart 2017, 5:10 pm tarihinde manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 692 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: