ATATÜRK, Enez ilçesinde törenlerle anıldı

Tüm yurdumuzda olduğu gibi, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 80. Yıldonumunde Enez ilçesinde de törenlerle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80. yılında törenlerle anıldı. Saat 08.30’da Enez Cumhuriyet Meydanında başlayan törende, öncelikle, Enez İlçe Kaymakamlığı, Enez Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ile kurum ve kuruluşlar tarafından Atatürk büstünün önüne çelenk bırakıldı. Çelenk sunumunun ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk töreninin ardından, Enez Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde devam program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cumhuriyet İlkokulu İngilizce öğretmeni Raziye Erol yaptı. Ardından “Atatürk’ün Askeri Kişiliği” konulu konuşma, Jandarma Astsubay Çavuş Berkay Yönel tarafından yapıldı. Program, Cumhuriyet İlkokulu 10 Kasım Oratoryosu, öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirlerini okuması ve Cumhuriyet İlkokulu Öğrenci Korosunun sunumuyla devam etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk konulu slayt gösterisinin ardından program sonlandı.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 10 Kasım 2018, 5:43 pm tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 443 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: