AK Parti’den Enez’de referandum toplantısı

Edirne Ak Parti İl Başkanlığı ve Enez İlçe Başkanlığı Enez’de referandum toplantısı düzenledi.

 

İstanbul Üniversitesi Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya; Çevre Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve yaklaşık 400 kişi kalabalık vatandaş topluğu katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmacılar söz aldı.

Enez Ak Parti İlçe Başkanı Nedim Uzun ilk konuşmayı yaparak, “Ak Parti sayesinde bölgemize bir çok hizmetler geldi. Cumhurbaşkanımız 15 yıldır görevde bir yanlış yaptı mı? Şimdi de yapmayacaktır. Anayasa için ‘EVET’ diyerek arkasındayız.” dedi.

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı da şu görüşlere yer verdi; “Göreve geldiğimizde cenaze aracı yolda kalıyordu. Şimdi 35 aracımız var. Ak Parti’nin faydasını Enezliler gördü. Belediyemizde 245 kişi çalışıyor. Bu sayı Mart ayında İş-Kur’la birlikte 345’e ulaşacaktır. Sizden ‘EVET’ demenizi istiyorum.” dedi.

Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe de yaptığı konuşmada; “Anayasa değişikliği için sizlerle buradayız. Cumhuriyet tarihinde 65 hükümet kuruldu. 18 maddelik Anayasa değişikliğini okuyun, kimse ‘Hayır’ demez. Gazi Mustafa Kemal Cumhuriyeti 1923’te kurdu. Bu Cumhuriyeti bundan sonra kimse değiştiremez. Bu, sistem değişikliğidir. Rejim değişikliği değildir. Hepinizi ‘EVET’ demeye davet ediyorum.” dedi.

Edirne İl Başkan Yardımcısı Ali Soydan ise, 18 maddelik Anayasa değişikliği konusunda bilgi verdi.

Son olarak konuşan Ak Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Müjdat Kahve ise, “80 öncesi anayasaları bu ülkeye dar geldi. Bugün değiştirme zamanı geldi. Herşey daha güzel olacak. Sizleri 16 Nisan günü ‘EVET’ demeye davet ediyorum.” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 24 Şubat 2017, 9:51 am tarihinde GÜNCEL, manset, SİYASET, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.139 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: