Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen’in, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:

Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında;

MRLL0443

“19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir.  19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal devriminin, ulusal bağımsızlığının meşalesinin yakıldığı gündür,  19 Mayıs, her şeyin bittiğini zannedenlere karşı azim, iman, şevk ve heyecanla ilkeli ve kararlı bir mücadelenin başarılabileceğini tüm dünyaya gösteren önemli ve tarihi bir gündür. 19 Mayıs’ı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle özetlersek, “Milletin bağımsızlığını, yine Milletin azminin ve kararlılığının kurtardığı gündür.

Ayrıca 19 Mayıs 1919 tarihi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmesi de büyük anlamlar taşımaktadır. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.

“Bir ülkenin gençliği, geleceğidir”, Gençlerimize güveniyor, güçlü ve aydınlık Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan en büyük zenginliğimiz, geleceğimizin teminatı, umudumuz; çocuklarımız ve gençlerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bize bu günü armağan eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, gençlerimizin, sporcularımızın ve tüm hemşehrilerim bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 18 Mayıs 2016, 12:43 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 674 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: