57., 27.Alay Ve Hava Bölüğü Gelibolu’ya Uğurlandı..

15 Mart 2017 Çarşamba günü Keşan’a gelen Temsili 57.Alay yürüşçüleri geceyi Keşan’da geçirdikten sonra 16 Mart 2017 Perşembe  sabahı saat 09.00’da Tekel Meydanı’ndan Gelibolu’ya hareket etti.

dsc_2585  dsc_2612

Saat 09.00’da başlayan törenden önce bir grup Şehitlik Anıtı’na giderek burada saygı duruşunda bulunarak Şehitliğe çiçek bıraktılar.

dsc_2654 dsc_2668

Tekel Meydanı’ndaki törende ilk olarak konuşan Hikmet Sevim Yılmaz , “Keşan’ımızda bu geceyi geçirdik. Bize bu rahatlığı ve huzuru sağlayan, cepheye giderken bu huzurla cepheye yollayan 7 yıldır bizi misafir eden Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a çok teşekkür ediyoruz. Bizi cephede de yalnız bırakmayan, cephede huzurlu bir şekilde savaşmamızı sağlayan, düşmana ilk kurşunu sıkan 27.Alayımızdı. Çanakkale Savaşlarının kaderini bu iki alay belirledi. Keşan Belediyemiz gerçekten bu anlamıyla, cephede bu yürüyüş esnasında bundan sonraki zorluğu bizden bedenimizden alıp, yüreğimize o serinliği veren belediyemiz, gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Keşan’da bizleri yol boyunca alkışlayan, sokağa çıkıp bayrak sallayan, balkonlardan el sallayan Keşanlılara gerçekten çok çok teşekkür ediyoruz. Çok saygılar sunuyoruz. Bizlere destek veren tüm belediyelerimize ve kurumlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

dsc_2669 dsc_2641

Yılmaz daha sonra 7 yıldan bu yana kendileri ile birlikte hareket eden Temsili 27.Alay Komutanı Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme’ye Liyakat Madalyası takdim etti.

dsc_2786 dsc_2736

Daha sonra söz alan Aktan da şunları söyledi “ Değerli dostlar dün de söylediğim gibi Cumhuriyet kolay kurulmadı. Bu toprakların bağımsızlığı kolay kazanılmadı. Bugün burada özgürce bağımsızca yaşayabiliyorsak, 57.Alayların, 27.Alayların 15.Hava Hava bölüklerinin dönmemek üzere cepheye gitmeleri sayesinde yaşıyoruz. Bu alaylarımızın atalarımızı temsil eden arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Sağolun varolun yolunuz açık olsun” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından grup Gelibolu’ya gitmek üzere Keşan’dan ayrıldı.

 

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 16 Mart 2017, 1:54 pm tarihinde manset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 582 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: