30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü Yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Keşan’da da törenlerle kutlandı.

bayram

Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.00’da başlayan törene, Keşan Kaymakam Vekili Mustafa Karslıoğlu, Keşan 4’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Tamer Gedik ve Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Muhammed Ali Akkuş, daire amirleri, askeri erkan, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Daha sonra Atatürk Anıtı’na, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı söylendi.

bayram1(1)  bayram2(1)

Keşan Kaymakam Vekili Mustafa Karslıoğlu, daha sonra beraberinde Keşan 4’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Halil Tamer Gedik ve Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ile makamında tebrikleri kabul etti.

Kutlama töreni ise saat 11.00’de, Cumhuriyet Meydanı’nda, Kaymakam Vekili Karslıoğlu, Tugay Komutanı Gedik ve Başkan Özcan tarafından tören birlikleri denetleyerek, halkın bayramını kutladı. Saygı duruşunda bulunulması ve Keşan Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından, Kurmay Yüzbaşı Mustafa İnanç tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

bayram3(1)  bayram5(1)

Program, askeri birlik ve araçların tören geçişi ile son buldu.

Ayrıca törende vatandaşlar, Keşan halkının bayrama katılımının az olması nedeniyle tepki gösterdi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 31 Ağustos 2015, 12:48 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.867 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: