Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediye Başkanlığı ve Türk Kızılayı Keşan Şubesinin işbirliğiyle, 2-3 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenen ve 462 ünite kan toplanan Kan Bağışı Kampanyası’na katılanlar arasında dün yapılan kura çekimi ile ödül alacaklar belirlendi.

Saat 14.00 sıralarında konuyla ilgili olarak Türk Kızılayı Keşan Şube’nin binasında başlayan kura çekimine; Keşan İlçe Sağlık Müdürü Hakan Çetin, Türk Kızılayı Keşan Şubesi Başkanı Vedat Koyuncu, Türk Kızılayı Keşan Şubesi Kadın Kolları Başkanı Gerçek Gürel katıldı.

Koyuncu: “En fazla kan bağışlayan kurum Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) oldu”

İlçe Sağlık Müdürü Hakan Çetin‘in bu projede Kaymakamlık tarafından koordinatör olarak görevlendirildiğini bildiren Koyuncu, “Çok güzel uyumlu bir çalışma oldu. Bildiğiniz üzere Trakya’nın rekoru geldi. En yüksek kan bağışı rakamlarına ulaştık. 509 kişi kan vermek için başvurdu. Bazı kişiler tansiyon, kan seviyesi düşük olduğundan ötürü kan veremedi. Bundan dolayı, 462 ünite kan temin ettik. Hedeflediğimiz rakamlara ulaştık. Bu süreçte duyarlılığı arttırmak için 8 tane tablet hediye edeceğimizi söyledik. Yönetim Kurulumuzun kararıyla bu tabletlerin 2 tanesini en çok bağış yapan kuruma, diğer 6 tableti de kan bağışı yapanlar arasında çekiliş yaparak, hediye edeceğiz. Ödül törenini önümüzdeki günlerde yapacağız. Şeffaf ve demokratik olması açısından çekilişimizi basınımızın önünde yapmak istedik. En fazla kan bağışlayan kurum Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) oldu. Kredi Yurtlar Kurumu da en fazla kan bağışı yapan ikinci kurum olarak kayıtlarımıza geçti. İki kurumumuza da tablet hediye edeceğiz. Kızılay Keşan Şubesi Başkanı olmaktan ayrı bir gurur duyuyorum. Keşan kan bağışı konusunda duyarlı davranmıştır. Bu gururu bana yaşattıkları için tüm Keşanlılara teşekkür ederim.” dedi.

15409718_10207674203792450_102402600_o

Kurayı basın mensupları çekti

Yapılan bu açıklamanın ardından kura çekimine geçildi. Basın mensuplarının gerçekleştirdiği kura çekiminde, hediye almaya hak kazanan 6 kişi belirlendi. Tablet bilgisayar kazanmaya hak kazanlarının isimleri şu şekilde: Ayşad Göney, Savaş Aru, Yüksel Koçoğlu, Şehmus Turan, Akgül Ak, Zekeriya Şahin Aktepe.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 10 Aralık 2016, 1:14 pm tarihinde manset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 544 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: